Invertor hibrid trifazat Huawei SUN2000-12KTL-MB0, 12 kW, 12000 W
10.747,90lei
Cumpara acum
SKU: Invertor hibrid trifazat Huawei SUN2000-12KTL-MB0, 12 kW, 12000 W Category: Tags: , , , ,
Description
Invertor hibrid trifazat Huawei SUN2000-12KTL-MB0, 12 kW, 12000 W la doar 10747.9 lei!
SUN2000-12KTL-MB0 este un invertor fotovoltaic hibrid trifazat de la Huawei cu o putere de 12.0 kW. Acest invertor nu numai ca maximizeaza utilizarea energiei solare, dar o face cu o eficienta de 98.4%, asigurand ca aproape fiecare watt de energie solara captata este transformat in electricitate utila. Acest invertor utilizeaza o unda sinusoidala pura, ceea ce inseamna ca energia pe care o furnizeaza este de cea mai inalta calitate, potrivita pentru toate aparatele electrice din casa ta, fara fluctuatii sau intreruperi. Cu doua puncte de urmarire a puterii maxime (MPPT), invertorul optimizeaza in mod constant performanta, asigurandu-se ca fiecare panou solar functioneaza la capacitatea sa maxima, indiferent de conditiile de lumina. Siguranta este la fel de importanta ca si eficienta, de aceea invertorul include protectii esentiale impotriva supratensiunii, scurtcircuitului, polaritatii inverse si fenomenului anti-islanding. Cu o tensiune de intrare maxima de 1100 V si capacitatea de a gestiona un curent de intrare maxim per MPPT de 30 A pentru doua siruri si 20 A pentru un sir, acest invertor se adapteaza perfect la orice configuratie de sistem solar. Sistemul sau de racire inteligenta cu aer, Smart Air Cooling, asigura functionarea la temperaturi optime, protejand componentele interne si prelungind durata de viata a dispozitivului. Gradul de protectie IP66 garanteaza ca invertorul poate functiona in cele mai dure conditii meteorologice, fara a compromite performanta. Descarca procedura garantie Descarca procedura pentru a urma pasii necesari solicitarii garantiei. Pentru a beneficia de garantie, montajul si punerea in functiune al echipamentelor trebuiesc facute de personal autorizat ANRE. Produsele nu se vor accepta in service pana nu sunt verificate de suportul tehnic Huawei. Verificarea initiala trebuie facuta cu toate componentele instalate la beneficiar. Mai multe detalii in document. DESCARCAget_app