Invertor Hibrid trifazat Victron Quattro QUA488024000, 6.4 kW, 6400 W la doar 21110.0 lei!
QUA488024000 este un invertor hibrid de la Victron din seria Quattro ce poate fi folosit ca invertor cu unda sinusoidala dar si ca incarcator cu incarcare adaptiva pentru baterii de 12 si 24 V. In plus poate accepta 2 intrari AC si se poate conecta automat la sursa activa. Este echipat cu tehnologie hibrida PowerAssist (asistenta putere) si cu functii multiple de integrare a sistemului cum ar fi functionarea in trei faze sau faza divizata, plus posibilitatea functionarii in paralel. Iesirea principala are functionalitate fara intrerupere astfel preia alimentarea sarcinilor conectate in cazul defectiunii retelei sau atunci cand puterea de la generator este deconectata. A doua iesire este activa numai atunci cand curentul alternativ este disponibil la una dintre intrari, astfel, la aceasta iesire se pot conecta acele surse de consum care nu ar trebui sa descarce bateria. Cu o tensiune de intrare cuprinsa intre 38 – 66 V*, invertorul ofera o putere reala nominala de pana la 6400 W cu un consum de numai 60 W si o eficienta maxima de 96 %. Se pot conecta pana la 6 module de acelasi model in paralel pentru a obtine o putere mai mare. De asemenea este posibila functionarea trifazata sau divizata cu ajutorul portului VE.Bus de care dispune. Materialul carcasei este confectionat din aluminiu ce ofera o protectie ridicata componentelor interioare, astfel creste semnificativ viata invertorului. Designul elegant si modern ofera ca toate aceste functionalitati sa fie posibile intr-o carcasa cu dimensiuni de numai 470 x 350 x 280 mm si o greutate de 41 Kg. Temperatura de functionare este cuprinsa intre -40°C si +65°C. *Necesar 4 sau 5 baterii de 12 V sau 2 baterii de 24 V (inseriate). Puterea maxima este generata doar pentru o perioada foarte scurta de timp (cateva secunde aproximativ).