Invertor On-Grid Solplanet ASW20K-LT-G2, 20 kW, 20000 W, WiFi
5.741,47lei
Cumpara acum
SKU: Invertor On-Grid Solplanet ASW20K-LT-G2, 20 kW, 20000 W, WiFi Category: Tags: , , , , ,
Description
Invertor On-Grid Solplanet ASW20K-LT-G2, 20 kW, 20000 W, WiFi la doar 5741.47 lei!
ASW20K-LT-G2 este un invertor on-grid trifazat de la Solplanet proiectat pentru a converti energia electrica produsa de panourile fotovoltaice in energie electrica utilizabila in reteaua de alimentare a cladirilor si caselor. Invertorul are o putere maxima a panourilor fotovoltaice de 30000 Wp STC si o tensiune maxima de intrare de 1100 V. Acesta are doua puncte de urmarire a punctului maxim de putere (MPPT) independente, cu o configurare de un string pe MPPT, ceea ce ii permite sa obtina cea mai mare eficienta posibila de la panourile fotovoltaice. Invertorul are o putere nominala maxima de 20000 W si o putere aparenta AC maxima de 20000 VA. Tensiunea nominala AC variaza intre 220 V si 380 V, 230 V si 400 V sau 240 V si 415 V, iar tensiunea de lucru AC este intre 160 V si 300 V. Invertorul are un curent nominal maxim de 31.9 A si poate fi conectat la o sursa de alimentare cu 3 faze prin intermediul unui conector de tip 3-N-PE. Invertorul este dotat cu un comutator DC pentru a opri fluxul de energie electrica de la panourile fotovoltaice si un conector DC de tip Phoenix (MC4) pentru a conecta panourile fotovoltaice la invertor. De asemenea are un conector AC de tip Plug-in pentru a conecta invertorul la reteaua de alimentare. Are, de asemenea, o interfata de comunicare WiFi ce permite monitorizarea performantelor sale de la distanta prin intermediul aplicatiei compatibile Solplanet, care poate fi utilizata pe dispozitive Android sau iOS. Mai mult de atat, cu ajutorul portului RS485, poti conecta un senzor de putere smart meter utilizat in vederea gestionarii inteligente a energiei cu ajutorul caruia se pot realiza comenzi dinamice rapide si precise in ceea ce priveste alimentarea. Invertorul este dotat cu protectie impotriva polaritatii inverse (DC), scurtcircuitului (AC) si supratensiunii si este proiectat pentru a fi montat in mod aparent pe sina de montaj, Cu un grad de protectie IP66, este protejat impotriva factorilor externi (apa, praf). Temperatura de functionare este cuprinsa intre -25°C si +60°C. Aplicatie compatibila Controlul nu a fost niciodata atat de usor! Cu ajutorul aplicatiei Solplanet poti gestiona se monitoriza invertorul de oriunde si oricand direct de pe telefonul mobil iOS sau Android (disponibil pe Google Play si App Store). Solplanet – Android Descarca aplicatia Solplanet pentru Android apasand butonul “Descarca de pe Google Play” sau scanand codul QR direct cu telefonul Solplanet – iOS Descarca aplicatia Solplanet pentru iOS apasand butonul “Descarca de pe App Store” sau scanand codul QR direct cu telefonul