Invertor On-Grid Solplanet ASW50K-LT-G2, 50 kW, 50000 W, WiFi
P.R.P.: Original price was: 19.877,72lei.Current price is: 11.913,74lei.
Cumpara acum
SKU: Invertor On-Grid Solplanet ASW50K-LT-G2, 50 kW, 50000 W, WiFi Category: Tags: , , , , ,
Description
Invertor On-Grid Solplanet ASW50K-LT-G2, 50 kW, 50000 W, WiFi la doar 11913.74 lei!
ASW50K-LT-G2 este un invertor On-grid trifazat de la Solplanet proiectat pentru a functiona cu un sistem fotovoltaic de maxim 75000 Wp STC si poate accepta o tensiune de intrare maxima de 1100 V. Tensiunea de lucru MPP este cuprinsa intre 200 V si 1000 V, cu valoarea nominala de 630 V. Curentul de intrare maxim acceptat de invertor este de 26 A, iar curentul de scurtcircuit maxim este de 40 A. Invertorul are 5 MPPT-uri independente, cu 2 string-uri per MPPT. Puterea nominala maxima este de 50000 W, iar puterea aparenta AC maxima este de 50000 VA. Tensiunea nominala AC poate fi cuprinsa intre 220 V si 380 V sau intre 230 V si 400 V, iar tensiunea de lucru AC poate fi cuprinsa intre 180 V si 305 V sau intre 230 V si 400 V. Curentul nominal maxim este de 80 A. Invertorul are 3 faze de alimentare si un tip de conector faze 3-N-PE. Comunicarea poate fi realizata prin WiFi prin care, impreuna cu aplicatia mobila Solplanet disponibila pentru Android sau iOS se poate monitoriza si gestiona invertorul de la distanta direct de pe telefon sau tableta. Cu ajutorul portului RS485, poti conecta un senzor de putere smart meter utilizat in vederea gestionarii inteligente a energiei cu ajutorul caruia se pot realiza comenzi dinamice rapide si precise in ceea ce priveste alimentarea. Eficienta maxima atinsa de invertor este de 98.6%. Comutatorul DC este inclus, conectorul DC este de tip plug-in iar conectorul AC este de tipul OT. Monitorizarea poate fi realizata pentru impamantare sau grid, iar invertorul este protejat impotriva polaritatii inversa (DC), a scurtcircuitului (AC) si a supratensiunii. Invertorul este proiectat pentru a fi utilizat intr-o gama larga de temperaturi, cuprinse intre -25°C si +60°C, si este protejat impotriva prafului si a jeturilor de apa datorita gradului de protectie IP66. Pentru a se asigura o functionare corespunzatoare, invertorul este prevazut cu un sistem de racire prin ventilator. ATENTIE: Acest produs poate genera costuri suplimentare de transport! Aplicatie compatibila Controlul nu a fost niciodata atat de usor! Cu ajutorul aplicatiei Solplanet poti gestiona se monitoriza invertorul de oriunde si oricand direct de pe telefonul mobil iOS sau Android (disponibil pe Google Play si App Store). Solplanet – Android Descarca aplicatia Solplanet pentru Android apasand butonul “Descarca de pe Google Play” sau scanand codul QR direct cu telefonul Solplanet – iOS Descarca aplicatia Solplanet pentru iOS apasand butonul “Descarca de pe App Store” sau scanand codul QR direct cu telefonul