Invertor On Grid trifazat Huawei SUN2000-15KTL-M5, WLAN, 4G, 15 kW
7.500,00lei
Cumpara acum
SKU: Invertor On Grid trifazat Huawei SUN2000-15KTL-M5, WLAN, 4G, 15 kW Category: Tags: , , , , ,
Description
Invertor On Grid trifazat Huawei SUN2000-15KTL-M5, WLAN, 4G, 15 kW la doar 7500.0 lei!
Acest invertor fotovoltaic este proiectat pentru a converti energia captata prin panourile solare in energie electrica. Acest invertor 15KTL-M5 SUN2000 de la Huawei, are o eficienta maxima de 98.4% sau de 97.9% dupa standardele europene. Poate fi utilizat cu o putere maxima recomandata de 22,500 W. Acesta are doua trackere MPP si poate fi conectat la o sursa fotovoltaica cu o tensiune maxima de 1100 V. Poate fi conectat la reteaua electrica prin intermediul unui sistem trifazic si poate furniza o putere de iesire de 15,000 W la tensiuni de 220 Vac / 380 Vac, 230 Vac / 400 Vac sau 239,6 Vac / 415 Vac. Acesta are protectii integrate precum protectia anti-insularizare, protectia contra inversarii polaritatii DC, detectarea defectelor in serie si protectia impotriva suprasarcinii AC. Invertorul poate fi controlat prin intermediul unei conexiuni Wi-Fi sau RS485 si are o greutate de 21 kg si dimensiuni de 546 × 460 × 228 mm. Este protejat la gradul de protectie IP66 si se poate conecta la un optimizator compatibil cu DC MBUS. Este conform cu standardele de siguranta EN/IEC 62109-1 si EN/IEC 62109-2 si cu standardele de conectare la reteaua electrica G99, EN 50549 si CEI 0-21. Descarca procedura garantie Descarca procedura pentru a urma pasii necesari solicitarii garantiei. Pentru a beneficia de garantie, montajul si punerea in functiune al echipamentelor trebuiesc facute de personal autorizat ANRE. Produsele nu se vor accepta in service pana nu sunt verificate de suportul tehnic Huawei. Verificarea initiala trebuie facuta cu toate componentele instalate la beneficiar. Mai multe detalii in document. DESCARCAget_app