Invertor On-Grid trifazat Solplanet ASW10000-T, 10 kW, 10000 W, WiFi
P.R.P.: Original price was: 9.568,83lei.Current price is: 5.198,56lei.
Cumpara acum
SKU: Invertor On-Grid trifazat Solplanet ASW10000-T, 10 kW, 10000 W, WiFi Category: Tags: , , , , ,
Description
Invertor On-Grid trifazat Solplanet ASW10000-T, 10 kW, 10000 W, WiFi la doar 5198.56 lei!
ASW10000-T este un invertor On-grid trifazat de la Solplanet care converteste energia electrica produsa de panourile fotovoltaice in curent alternativ (AC) pentru a fi utilizata in reteaua electrica de tip on-grid. Acesta este proiectat sa gestioneze o putere maxima de 15000 Wp STC de la panourile fotovoltaice PV si poate accepta o tensiune de intrare maxima de 1000 V. Invertorul are două MPPT-uri independente sau unul per A și B, cu un singur string per MPPT. MPPT-ul (Maximum Power Point Tracking) este un algoritm folosit pentru a regla tensiunea si curentul de iesire a panourilor fotovoltaice, astfel incat sa obtina puterea maxima disponibila in functie de conditiile de lumina si temperatura. Tensiunea de lucru MPP este de 630 V (nominal) si variaza intre 125 V si 950 V. Curentii de intrare si de scurtcircuit sunt limitati la maxim 12 A si respectiv 18 A, iar comutatorul DC este prezent. Conectorul DC este de tip contact Phoenix (MC4), care permite conectarea unui singur string PV. Protectia este asigurata pentru polaritatea inversa (DC), scurtcircuit (AC) si supratensiune, iar monitorizarea este efectuata pentru impamantare si grid. Puterea nominala a invertorului este de 10000 W, cu o putere aparenta AC maxima de 10000 VA. Tensiunea nominala AC variaza intre 220 V si 380 V / 230 V si 400 V / 240 V si 415 V, iar tensiunea de lucru AC se situeaza intre 180 V si 295 V. Curentul nominal la iesire este de maxim 15.2 A. Numarul de faze de alimentare este de 3, cu un tip de conector 3-N-PE. Comunicarea se realizeaza prin WiFi ceea ce permite monitorizarea si controlul invertorului prin intermediul aplicatiei mobile Solplanet disponibila pentru Android sau iOS. Mai mult de atat, cu ajutorul porturlui RS485, poti conecta un senzor de putere smart meter utilizat in vederea gestionarii inteligente a energiei cu ajutorul caruia se pot realiza comenzi dinamice rapide si precise in ceea ce priveste alimentarea. Racirea este realizata din mediul exterior si are un grad de protectie IP65, astfel este rezistent la praf si apa si poate fi utilizat in conditii extreme de mediu. Temperatura de funcționare a invertorului este între -25°C si +60°C. Aplicatie compatibila Controlul nu a fost niciodata atat de usor! Cu ajutorul aplicatiei Solplanet poti gestiona se monitoriza invertorul de oriunde si oricand direct de pe telefonul mobil iOS sau Android (disponibil pe Google Play si App Store). Solplanet – Android Descarca aplicatia Solplanet pentru Android apasand butonul “Descarca de pe Google Play” sau scanand codul QR direct cu telefonul Solplanet – iOS Descarca aplicatia Solplanet pentru iOS apasand butonul “Descarca de pe App Store” sau scanand codul QR direct cu telefonul