Kit automatizare poarta batanta Motorline KIT PUMA400, 24V, pana la 2 m/canat, 50W, 2200 N, compatibil MCONNECT LINK
1.699,00lei
Cumpara acum
SKU: Kit automatizare poarta batanta Motorline KIT PUMA400, 24V, pana la 2 m/canat, 50W, 2200 N, compatibil MCONNECT LINK Category: Tags: , , , , , , ,
Description
Kit-ul de automatizare PUMA400-24V de la Motorline este compus din 2x motoare Puma cu alimentare la 24V , o unitate de comanda MC62, o pereche de fotocelule MF30, 2 telecomenzi FALK, si suporturile de prindere ale motorului pe poarta. Motorul PUMA400-24V este ideal pentru porti culisante cu o alimentare de 230/110Vac si o alimentare a motorului de 24Vdc, avand o putere nominala de 50W si un consum de 2A. Cu o viteza de rotatie de 78 RPM si un nivel de zgomot 65 dB, motorul asigura o functionare silentioasa si eficienta, potrivit pentru utilizari intense in aplicatii rezidentiale sau comerciale. Acest motor ofera o forta de 2200N, fiind capabil sa opereze eficient la temperaturi de la -25°C pana la 65°C si se incadreaza in clasa de protectie IP54, oferind rezistenta la praf si umezeala. Cu o cursa de 400 mm si o lungime maxima a foii de 1800 mm (sau 2000 mm cu yala electromecanica – achizitionat separat), motorul permite o viteza de deschidere de 20 mm/seg, oferind o deschidere rapida si fiabila a portii. Motorul permite frecventa de lucru intensiva il face potrivit pentru utilizarea repetata si continua in conditii variate. Unitatea de comanda Motorline, compatibila cu MCONNECT LINK MC62 este dezvoltata special pentru a functiona cu 1 sau 2 motoare de 24Vcc, cu o putere maxima de 120W fiecare. De asemenea, include urmatoarele caracteristici: detectare efort, uniformizarea meniurilor, protectie polaritate inversa baterie, iesire pentru starea luminii intermintente RGB sau a portii, posibilitatea de a sterge o anumita telecomanda din memorie, intrari pentru 2 perechi de fotocelule cu functii diferite (cum ar fi 2 sec. inversare, oprire, avansare, buton de inchidere, buton de deschidere, pieton, buton rotativ – inchidere si deschidere), functia de “follow me” (comanda de inchidere 5 secunde dupa ce dispozitivul detecteaza in siguranta trecere unui obiect/utilizator), reglarea intarzierii portii pentru deschidere si inchidere Setul de fotocelule MF30 ajuta la detectia persoanelor sau a obiectelor aflate in raza de actiune a automatizarii. Distanta maxima a detectiei este de 25 metri. Setul este compatibil cu sistemul de automatizare de la Motorline PUMA. Telecomanda FALK se poate folosi la automatizarile de porti de la Motorline. Dispune de 4 canale pe care se pot seta pana la 4 comenzi. Este compatibila doar cu automatizarile de porti, bariere sau marchizele automate de la Motorline. Telecomanda este ideala pentru deschiderea de la distanta a portilor sau a barierelor. Unitatea de comanda este compatibila cu MCONNECT LINK. Caracteristici Cu un consum de doar 2A, acest motor minimizeaza impactul asupra mediului, in conformitate cu cautarea unor solutii responsabile din punct de vedere energetic. Acest factor combinat cu rezistenta, durabilitatea, eficienta si designul modern fac din motorul PUMA o alegere superioara in raport cu alte automatizari de pe piata. Performanta robustaConstructia sa robusta si materialele de inalta calitate utilizate garanteaza nu numai rezistenta, ci si functionare eficienta. Flexibilitate la instalare Cu un consum redus de curent, PUMA devine un motor ideal pentru lucrul in afara retelei, adica alimentat de un sistem precum KIT APOLO (prin acumulatori si panou solar) – achizitionat separat. Design modernNu alegi doar un produs de performanta inala, ci te asiguri si ca instalatia este atragatoare din punct de vedere vizual si in armonie cu mediul inconjurator. Structura din aluminiu Aluminiul este cunoscut pentru rezistenta sa la coroziune, ceea ce inseamna ca motorul poate fi folosit in aer liber fara a-i compromite durabilitatea in timp. In plus, usurinta aluminiului permite motorului sa functioneze mai eficient, reducand sarcina in structurile de sustinere a portii Unitate de control MC62 – Compatibil cu MCONNECT LINK – Interfata intuitiva – Follow me – Eliminare telecomenzi – Mai multe detalii aici Pana la 2 m cu yala electromecanica Folosind o yala electromecanica Motorline, poti creste capacitate de latime pe canat, facand din PUMA o optiune buna pentru o poarta cu canat de pana la 2000 mm (2 m) (Yala se achizitioneaza separat.) Forta desavarsita Cu o forta de 2200N, PUMA asigura performante consistente, chiar si in conditii de utilizare intensiva Exemplu instalare Motorul PUMA Ce gasesti in pachet 2 × Motoare telescopice PUMA 1 × Unitate de comanda MC62 2 × Telecomenzi FALK 1 × Pereche fotocelule 1 × Accesorii montaj 1 × Manual de utilizare