1.024,99lei
Cumpara acum
Description
CRS326-24G-2S+RM este un switch smart performant de la MikroTik, echipat cu un CPU 800 MHz. Acesta incorporeaza functia “dual boot” care permite selectionarea sistemului de operare SwOS sau RouterOS. SwOS reprezinta un sistem de operare simplificat cu mai multe caracteristici switch specifice, in timp ce RouterOS ofera posibilitatea de rutare si alte caracteristici L3 pe unele porturi. Sistemul de operare dorit poate fi selectat din RouterOS, din SwOS sau din setarile RouterBOOT. CRS326-24G-2S+RM integreaza toate functionalitatile de baza pentru un switch cu management, impreuna cu: gestionare port-to-port forwarding, aplicare filtru MAC, configurare VLAN-uri, mirror traffic, limitari latime de banda si ajustarea campurilor header MAC si IP. Dispune de 24x porturi Ethernet 10/100/1000 Mbps si 2x porturi SFP+ care accepta modul SFP 1.25GB si SFP+ 10GB. Carcasa ii confera posibilitatea de a fi montat pe rack (1U) si se alimenteaza la 9 – 30V prin jack sau PoE pasiv, cu un consum de pana la 24W. Functioneaza la temperaturi cuprinse intre -40°C si +60°C.