G1110P-8-150W este un switch cu 8 porturi Gigabit de la IP-COM. Acesta este un switch fara management, cu 8x porturi RJ45 si 2 porturi SFP. G1110P-8-150W are o capacitate de comutare de 20 Gbps si rata de transmitere a datelor de 14.9 Mpps. Puterea maxima PoE este de 120 W, alimentarea se va face la 100-240VAC, 2A Max., 50/60 Hz cu un consum de 150 W iar temperatura optima de functionare este cuprinsa in intervalul 0°C si +45°C.